Реєстрація /

Громадськість вимагає зберегти програми з енергоефективності в 2025 році

Фонд енергоефективності уже допоміг десяткам тисяч українців зменшити енергоспоживання.

Понад 20 громадських організацій звернулися до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та віце-прем'єра з відновлення України Олексія Кулеби з проханням передбачити 1 млрд грн у Держбюджеті-2025 для Фонду енергоефективності. Про це йдеться у їхньому відкритому зверненні.

Активісти наголошують: без державного фінансування ключові програми Фонду можуть зупинитися, а тисячі українців втратять можливість зробити свої будинки теплішими та енергоефективнішими.

Вони звертають увагу, що Фонд енергоефективності уже допоміг десяткам тисяч українців зменшити енергоспоживання за рахунок впроваджених заходів з енергоефективності, а також відновити за принципом «краще ніж було» більш ніж 700 пошкоджених внаслідок війни багатоповерхових будинків. 

Зокрема, Фонд допомагає українцям модернізувати свої будинки через програму «Енергодім», яка фінансує утеплення багатоповерхівок. Також діє програма «ВідновиДІМ», що покриває витрати на відновлення житла, зруйнованого через війну. А «ГрінДІМ» сприяє переходу громад на відновлювані джерела енергії, фінансуючи встановлення сонячних панелей та теплових насосів. Без державного фінансування у 2025 році Фонд буде змушений припинити прийом нових заявок на ці програми. Водночас Європейська комісія готова розглянути можливість додаткових внесків до Фонду, але лише за умови, що Україна забезпечить власну частку фінансування. 

«Фонд енергоефективності – це не просто про утеплення будинків. Це про економію ресурсів, комфорт українців і підсилення нашої енергетичної стійкості. Попри війну, люди продовжують прагнути відновлювати та енергомодернізувати своє житло, однак без підтримки держави зараз це робити надзвичайно складно. Якщо фінансування Фонду припиниться, тисячі сімей залишаться без підтримки», – зазначає Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО «Екодія». 

Громадські організації закликають уряд вжити термінових заходів, аби забезпечити подальшу роботу Фонду. Виділення коштів для Фонду дозволить не тільки відновити пошкоджене житло, а й зменшити залежність від імпортних енергоресурсів, скоротити викиди вуглекислого газу, створити нові робочі місця у будівельному секторі та залучити міжнародні інвестиції.

Раніше повідомлялося, що 1000 квадратних метрів складських приміщень виставлено на повторні торги у Києві.

Джерело