Реєстрація /

Двом екс-чиновникам вручили підозру за виділення землі під забудову парку «Нивки»

Ведуть розслідування.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у справі щодо незаконної передачі частини об’єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (парк «Нивки») під забудову повідомили про підозру ще двом особам. Йдеться про колишнього начальника відділу Департаменту земельних ресурсів КМДА та екскерівника компанії, яка за рішенням Київської міської ради отримала в оренду під забудову відповідну земельну ділянку.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та інформації Національного бюро розслідувань (НАБУ).

Згідно з повідомленням НАБУ, встановлено що підозрювані домоглися отримання недостовірних відомостей про неналежність ділянки до природно-заповідного фонду.

Бувши обізнаним про недостовірність таких відомостей, директор Департаменту земельних ресурсів КМДА використав їх для підготовки та подання на розгляд депутатів Київської міської ради проєкту рішення про передачу паркової ділянки приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу.

Зазначається, що посадовець, посилаючись на відповідні відомості, зазначив у пояснювальній записці до проєкту, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. 

Як наслідок, компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а територіальна громада Києва втратила право користуватись нею як об’єктом природно-заповідного фонду та зазнала збитків на суму приблизно 6,4 млн гривень.

У САП зауважили, що постановою Північного апеляційного господарського суду незаконне рішення міськради скасовано, а договір оренди визнано недійсним.

Раніше повідомлялося, як підключити електроенергію у квартирі в новобудові.

Джерело