Реєстрація /

Архітектори пропонують не відбудовувати зруйновані війною адміністративні будівлі, а будувати нові

Будівлі морально застраілі.

Коли мова йде про відбудову будь-якої будівлі, потрібно дуже чітко розуміти її технічний стан та – найголовніше – доцільність відбудови, особливо, якщо це мерія, обласна адміністрація, школа чи лікарня.

«Зазвичай це будівлі, яким 30-50-70 років і вони вже не відповідають сучасним вимогам, а їх відбудова коштуватиме стільки ж, як і нове будівництво», – розповідає  100realty.ua Анна Іскіердо, архітекторка, креативна директорка проєкної компанії АІММ.

Стаття по темі: Компенсація за втрату житла – кому і як надаватимуть допомогу

Вимоги до закладів медицини, закладів освіти, офісних приміщень та громадських просторів сьогодні суттєво відрізняються від тих, що були раніше. Тому перед тим, як приймати рішення щодо відбудови, наголошує архітекторка, потрібно декілька разів подумати, зробити глибокий аналіз, і не поспішати з висновками. 

Архітекторка пропонує на місці Миколаївської ОДА створити меморіальний комплекс на кшталт того, що на Мангеттені у пам‘ять жертвам 11 вересня, а поряд побудувати надсучасну будівлю, яка стане туристичним лендмарком. 

«Більшість із запропонованих проєктів – це просто хайп і нерозуміння доцільності тих чи інших рішень. Якщо ми дійсно хочемо привернути увагу до цих будівель, вони мають стати справжнім лендмарком наших міст, щоб подивитися на них приїздили люди з усього світу, як, наприклад на Лондонську адміністрацію, яку проєктував Норман Фостер або Центр Гейдара Алієва, запроєктований архітектурним бюро Захи Хадід», – додає Анна Іскіердо.

Джерело