Реєстрація /

За чотири місяці роботи ДІАМ опрацювала тисячі документів

Роботу визнали ефективною.

За чотири місяці роботи Державна інспекція архітектури та містобудування опрацювала тисячі документів, що пов’язані з розбудовою громад. Зокрема, видала понад 1500 дозволів на початок будівельних робіт, понад 500 сертифікатів — про прийняття об’єктів в експлуатацію. Водночас, понад 600 суб’єктам надано вмотивовану відмову у наданні дозволів на початок будівництва та видано майже 700 відмов на отримання сертифікатів через порушення.

Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

«Істотно скорочено час очікування відповіді на заявку учасників будівельного ринку, а також час на перевірку об’єкту перед його здачею в експлуатацію. Майже 100% заявок інспектори опрацьовують протягом однієї доби. Ми ж продовжуємо працювати над тим, аби всі процеси були автоматизовані та не потребували участі співробітника інспекції. Відсутність людського фактору — важлива складова боротьби з корупцією, зокрема, та реформи містобудування загалом», — зазначив Олексій Чернишов.

Стаття по темі: Які податки на продаж нерухомості у 2022 році – зміни в законах та правилах оподаткування

Закінчилися безпідставні візити з перевірками на об‘єкти. Інспекція затвердила план державного архітектурно-будівельного контролю на 2022 рік та працює згідно із ним. 

Раніше повідомлялося, що прийняли Концепцію загальнодержавної цільової програми з використання та охорони земель.

Джерело