Реєстрація /

Як в умовах воєнного стану зменшити витрати на електроенергію

Постачальник надав поради.

Постачальник YASNO (ТОВ «Київські енергетичні послуги») розповідає, як за рахунок ефективного використання електроенергії зменшити суму в платіжці, якщо більшість часу проводите вдома.

•         Завжди вимикайте освітлення у кімнаті, навіть якщо виходите ненадовго. За можливості надавайте перевагу настільним лампам, бра та торшерам, щоб не витрачати енергію на освітлення всього приміщення.

•         Слідкуйте за станом джерел світла. Чисті вікна зменшать потребу у додатковому освітленні на 5%. Натомість пил на лампах і плафонах може «поглинати» до 20% яскравості.

•         Коли не використовуєте електроприлади, вимикайте їх з розетки та не залишайте у «сплячому» режимі. Після повної зарядки гаджетів від’єднуйте їх від електромережі, інакше вони будуть продовжувати споживати кВт∙години.

•         Перевірте, щоб відстань від холодильника до стіни була не менше 5 см. В інакшому випадку перевитрата енергії досягне 30%. 

•         Якщо користуєтесь бойлером, не встановлюйте його на максимальну температуру нагрівання – це додаткові витрати та навантаження на прилад. Пам’ятайте, що на підтримку температури води у баку витрачається менше енергії, ніж на нагрів з нуля, тому не потрібно щоразу вимикати бойлер з мережі.

•         Зменшіть час роботи побутової техніки. Приміром, кип’ятіть в електрочайнику лише необхідну кількість води. А щоб страва швидше приготувалася на електроплиті, використовуйте посуд із кришкою. Праскою доведеться користуватися менше, якщо не пересушувати білизну. 

•         Якщо у вашій оселі є двозонний лічильник, за можливості вмикайте найбільш енергоємні прилади в період з 23:00 до 07:00. Адже за спожиту в ці години електроенергію можна сплачувати 50% за «нічним» тарифом. А за умови, що деякі прилади (холодильник, кондиціонер чи бойлер) можуть працювати цілодобово, двозонний лічильник дає ще відчутнішу економію на рахунках.

«Для економії споживачам достатньо контролювати свої енерговитрати та скорегувати побутові звички. Це особливо актуально зараз, коли кожна родина прагне зменшити витрати на комунальні послуги. Дотримуючись комплексного підходу, можна зменшити суму у платіжці та заощаджувати сімейний бюджет. Крім того, важливо своєчасно та регулярно передавати показання лічильника, щоб сплачувати лише за фактично спожиту електроенергію», - сказав директор YASNO у Києві Віктор Мельников.

Раніше повідомлялося, що проекти в рамках програм співфінансування «70/30%» та «Капремонти» залишаються в режимі очікування.

Джерело