Реєстрація /

Вулиці Генерала Тупікова та Сім'ї Хохлових перейменовані

Змінювати документи не потрібно.

У Солом'янському районі вулицю Генерала Тупікова перейменовано на честь українського військового і політичного діяча, одного з борців за незалежність України Андрія Мельника.

У Київській міській раді зазначили, що у червні минулого року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Генерала Тупікова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Вулиця Генерала Тупікова була названа на честь радянського воєначальника, генерал-майора Василя Тупікова. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування у додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 6 261 голос, набрала пропозиція на честь Андрія Мельника. Нова назва запропонована з метою вшанування українського військового і політичного діяча, одного з найближчих соратників Євгена Коновальця, співзасновника військової формації Січових Стрільців, голови Проводу Організації Українських Націоналістів, ініціатора створення Світового Конґресу Вільних Українців Андрія Мельника (1890-1964 роки).

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Генерала Тупікова на Андрія Мельника.

У Шевченківському районі вулицю Сім’ї Хохлових перейменовано на честь Ґарета Джонса.

Вулиця Сім’ї Хохлових була названа на честь радянських підпільників Віктора Гнатовича та Олександри Гнатівни Хохлових, діяльність яких була міфологізована радянською пропагандою. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування у додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 6 714 голосів, набрала пропозиція Ґарета Джонса. Нова назва запропонована на честь валлійського журналіста Ґарета Джонса, який вперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932-1933 роках відбувся Голодомор.

Зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

Раніше повідослялося, що найближчими 2–3 роками найбільший попит буде на спеціальності у сфері будівництва та енергетики.

Джерело