Реєстрація /

Відомий архітектор запропонував зміни до нового Генплану Києва

Зміни мають на меті збереження культурної спадщини, підвищення комфорту життя.

Народний архітектор Вадим Борисович Жежерін виступив з пропозиціями щодо розробки нового Генплану Києва. Ці зміни мають на меті збереження культурної спадщини, підвищення комфорту життя, поліпшення екологічних умов і формування стійкої містобудівної політики для Києва.  Про це йдеться у його відритому листі, що оприлюднено на сайті НСАУ.

Що пропонує архітектор?

1. Замовити в цифровому форматі картографічну основу території Києва та всіх оточуючих громад.

2. Чітко визначити межі територій Києва та громад, встановити їх на місцевості шляхом відповідних проєктів землеустрою.

3. Чітко визначити транзитні загальнодержавні магістралі, які перетинають території громад. Закріпити межі їх коридорів. Забезпечити державний контроль за недоторканістю коридорів та їх експлуатацією.

4. Розробити таку одночасно містобудівну та землевпорядну документацію як комплексні плани просторового розвитку території територіальної громади кожної громади, яка входять до Агломерації, крім Києва.

5. Київ за Законом не потребує розробки комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, але керується діючим генпланом з необхідністю внесення змін до нього.

6. Вся містобудівна документація Агломерації повинна згідно із законом погоджуватись з сусідніми громадами.

7. Європейський досвід спонукає до створення Центру Управління Київської Агломерації з представництвом всіх громад. Відсутність контролю за переущільненою забудовою нагадує «бразильські фавели».

8. Практика надавати земельні ділянки та містобудівні умови і обмеження за ДПТ (детальними планами території), які розробляються та фінансуються зацікавленими фізичними або юридичними особами, без врахування спільних інтересів громади, вимагає припинення, бо цей підхід грубо суперечить містобудівному законодавству, дотримання якого вже більше 20-ти років взагалі не контролюється Державою.

9. Вимагає термінового відновлення система державних проєктних інститутів містобудівного профілю для постійного моніторингу та внесення необхідних змін в містобудівну документацію населених пунктів України на основі рішень громад – мастер-планів і відповідно до змін Законодавства та вимог технічного прогресу. Вся проєктна документація повинна контролюватись та узгоджуватись з військовими структурами.

10. Особливу увагу потребує формування громадських центрів кожного поселення та окремих районів Києва з резервуванням територій під перспективну забудову закладами культури, спорту, дозвілля, а також благоустрою та облаштування акваторій.

Раніше повідомлялося, що пріоритетом для Києва на 2025 рік стане підтримка енергонезалежності.

Джерело

Теґи