Реєстрація /

Уряд подав на ратифікацію угоду із США щодо створення Інвестиційного фонду відбудови

Фонд – це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною.

Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради для ратифікації угоду із США про створення Інвестиційного фонду відбудови та розраховує на швидке прийняття відповідного рішення. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час «Години запитань до Уряду». 

Він проінформував парламентарів про основні положення угоди. Так, як підкреслив Денис Шмигаль, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно. 

«Фонд – це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною. Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога», – наголосив Прем’єр-міністр. 

Глава Уряду також додав, що у перші 10 років прибутки не виводитимуться з України, а реінвестуватимуться в нашу державу. Новостворена інституція гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах «бери або плати». Крім того, Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що своєю чергою прискорить відновлення та модернізацію України. 

«В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов’язання України. Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі», – зазначив Денис Шмигаль і підкреслив, що документ не суперечить іншим міжнародним зобов’язанням України.

Прем’єр-міністр відзначив важливість та масштабність підписаної Україною та США угоди та наголосив, що для її реалізації потрібні додаткові технічні заходи, адже Фонд засновується на десятки років, і його створення – це тривалий процес, що потребує аналізу та послідовних рішень.

Раніше повідомлялося, куди звертатись киянам, чиє житло пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій (інфографіка).

Джерело