У Києві, за підтримки меценатів, облаштували сучасну зелену зону.
Фото: kyivcity.gov.ua
У Дніпровському районі столиці за підтримки меценатів завершився другий етап облаштування скверу на вул. Алматинській. Його особливістю є «зелені» трамвайні колії та тунель із грабу. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
«У такі складні часи підтримка соціально-відповідального бізнесу особливо відчутна. Хочу подякувати меценатам, завдяки яким у Дніпровському районі з’явився сучасний сквер європейського рівня. Ми вже бачили, наскільки популярною серед місцевих мешканців стала перша частина скверу, оздобою якої є сучасні артоб’єкти. Переконаний, з першим теплом і ця частина із «зеленими» трамвайними лініями і тунелем з грабу стане своєрідним «магнітом» – місцем, де хочеться проводити час», – сказав Олександр Возний.
Він додав, що це не єдиний приклад ефективної взаємодії відповідального бізнесу, громади та міста. Загалом протягом цього року за підтримки меценатів у парках, скверах та на бульварах міста висадили понад 350 дерев та майже 200 кущів.
За словами генерального директора комунального об’єднання «Київзеленбуд» Юрія Бахмата, роботи з другого етапу облаштування скверу на вул. Алматинській тривали близько шести місяців. За цей час облаштували доріжки, встановили систему автоматичного поливу, освітлення, відеонагляд, огорожу, лави та урни. Озеленення території здійснили працівники КП УЗН Дніпровського району.
«Нову частину скверу прикрашають майже 200 дерев, серед них – магнолія та граб звичайний для створення живоплоту. Також озеленювачі висадили близько 150 кущів, зокрема гортензію, барбарис, спірею та понад 1 200 декоративних злакових трав і багаторічних квітів», – додав Юрій Бахмат.
Депутат Київради Ярослав Федоренко наголосив, що озеленення міста – це не тільки окремий вид мистецтва, який відрізняється оригінальністю елементів благоустрою, а ще й інструмент екологічних змін.
«Емоційний стан людини залежить від контакту з природою. Сквер, який сьогодні відкрили, – це гармонійне середовище для мешканців ДВРЗ. Попри все, дуже хочеться, щоб кожного року в нашому місті з’являлося все більше нових зелених і квітучих місць», – зазначив Ярослав Федоренко.
Основним меценатом облаштування скверу виступила група фармацевтичних компаній «Кусум». Підтримку в озелененні надав розсадник рослин «Наталіс».
Нагадаємо, перший етап робіт з облаштування скверу відбувся минулого року – тоді за підтримки меценатів облаштували зелену зону з артоб’єктами.
Раніше повідомлялося, що з початку повномасштабної війни через обстріли постараждало понад 60 енергооб’єктів у столиці.
- 79 переглядів