Хочуть зберегти архітектуру.

Фото: kyivvlada.com.ua
У Києві презентували вдосконалений проєкт відновлення Житнього ринку. На відкритій зустрічі інвестиційна компанія Inzhur запропонувала оновлений архітектурний проєкт, який враховує пропозиції киян та містить механізми юридичного захисту договору між містом і власником.
Про це стало відомо із повідомлення інвестиційної компанії Inzhur.
Житній перетвориться на сучасний фермерський ринок з центром гастрономії, зберігаючи свою архітектуру й автентичність.

Зокрема, із врахуванням пропозицій киян із проєкту прибрали паркінг під вуличним фермерским ринком і ліфт, зберігши природний ландшафт. З’явилися зони з відкритими прилавками та критими лавками для постійних продавців по периметру другого поверху. У деталях відтворили панно, стелу поруч з ринком та пелюстки на фасаді будівлі, які потенційний власник буде зобов’язаний зберігати.
Крім того, разом із незалежною юридичною компанією Arzinger команда Inzhur розробила проєкт юридичного договору між містом і власником у разі його приватизації.
Новий власник повинен буде провести капітальний ремонт ринку за три роки вартістю не менше 600 млн гривень з ПДВ, зберегти архітектуру, висотність, а якщо будівлю визнають культурною спадщиною – дотримуватись законодавства щодо охорони. У разі порушення, власник заплатить штраф у розмірі 10% від вартості ринку і поверне все у попередній стан. У разі ігнорування вимог – договір розриватимуть з відшкодуваннями збитків, а сам об’єкт можуть повернути в комунальну власність. Ознайомитися з договором може кожен охочий.

Також компанія створила петицію за збереження архітектурної спадщини Житнього ринку. А саме – аби міська рада включила будівлю ринку до переліку об’єктів приватизації та прийняла рішення про приватизацію з включенням обов’язкових умов щодо збереження архітектурної спадщини ринку. Затвердила для потенційного покупця чіткі умови приватизації будівлі Житнього ринку у договорі купівлі-продажу та провела аукціон з приватизації будівлі у на майданчику Prozorro, дотримуючись всіх юридичних вимог. Він має завершитися обов’язковим підписанням договору з вимогами до власника.
Раніше повідомлялося, що на будівництві Подільського мосту у Києві розікрали щонайменше 153 млн грн — СБУ.
- 4 перегляди