Реєстрація /

У Києві подали першу заявку на укладання охоронного договору щодо пам’ятки архітектури

Це будинок Вертипорох.

Новий власник будинку Вертипороха – пам’ятки архітектури на вул. Межигірській, 33/19 подав заявку на укладання охоронного договору.

Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

«Будинком користувалися приватні власники з 2001 року. У 2007 пам’ятку без конкурсу віддали на приватизацію. Були неодноразові спроби повернути будинок у власність міста, але суд прокуратура Подільського району програла. Із 2007 року будівля систематично горіла. Після кожного припису від Департаменту власники змінювались знов і знов. Але наразі у пам’ятки новий господар, і це перший власник, який погодився на укладання охоронного договору. Це насправді досягнення. Охоронний договір – це одна з ключових засад задля збереження пам’ятки. У документі чітко визначено, як може використовуватись будівля, які роботи власник має проводити задля належного утримання історичного об’єкту, терміни виконання реставраційних і відновлюваних робіт тощо. До договору додаються акт технічного стану та перелік історико-культурних цінностей і предметів, що належать до неї», – сказав Никоряк.

Він додав, що такий крок власника дозволяє говорити про позитивну динаміку, про наявність соціально відповідальних власників пам’яток.

Стаття по темі: Квартира на Позняках: плюси і мінуси життя в популярному районі Києва

Власника пам’ятки на перетині Межигірської та Щекавицької має зробити:

  • забезпечити проведення першочергових заходів для уникнення подальшої руйнації;
  • забезпечити проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на підставі розробленої та узгодженої у встановленому порядку науково-проектної документації;
  • забезпечити приведення пам’ятки до належного стану на підставі погодженої у встановленому порядку науково-проектної документації.

Нагадаємо, що до кінця року планують розробити та затвердити обмежені режими використання пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпро».

Джерело