Реєстрація /

Підприємство заборгувало 18 мільйонів гривень за оренду землі під двома київськими готелями

Мова йде про Premier Hotel Lybid та «Славутич».

Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась до Господарського суду з позовом, в якому просить стягнути з приватного товариства понад 18 млн гривень заборгованості за договорами оренди земельних ділянок. Їх було передано товариству для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури.

Як зазначають у пресслужбі Київської міської прокуратури, йдеться про ділянки, на яких розміщені готелі Premier Hotel Lybid та «Славутич». Встановлено, що орендар не сплачує кошти до міського бюджету за користування двома земельними ділянками загальною площею 1 га.

Господарським судом відкрито провадження у справі за позовом прокуратури.

Раніше Оболонська окружна прокуратура міста Києва звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради, яка надала в оренду земельну ділянку площею 0,85 га вартістю 31 млн грн по вул. Автозаводська в Оболонському районі м. Києва. Також прокуратура просить визнати недійсним договір оренди та повернути цю ділянку столичній громаді.

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, установлено, що Київська міська рада у листопаді 2023 року надала в оренду на 5 років земельну ділянку для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній. Орендар отримав її у зв’язку з реєстрацією права власності на будівлі площею 1523,2 кв. м на цій землі. 

Водночас згідно з земельним законодавством, передача в оренду земельних ділянок під будівництво здійснюється виключно за результатами проведення земельних торгів.

Джерело