Реєстрація /

Нотаріусам відновлюють доступ до Державного земельного кадастру

Незабаром з'явиться можливість відчужувати земельні ділянки

Нотаріальна палата України заявила про відновлення взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Незабаром українські нотаріуси знов отримають можливість вчиняти нотаріальні та реєстраційні дії з земельнимим ділянками та іншим нерухомим майном.

Наголошується, що за законом під час реєстрації або відчуження нерухомого майна нотаріус зобов'язений використовувати відомості Державного земельного кадастру.

Один з найважливіших аспектів відновленного доступу до ДЗК – оформлення спадкових прав на земельні ділянки та перевірка відповідності набувача/власника земельної ділянки сільгосппризначення.

Ще 7 травня 2022 року Уряд України затвердив постанову і визначив особливості ведення Державного

Читайте також: Як нотаріально укласти договір купівлі-продажу під час воєнного стану

Що регулює постанова Кабміна

  1. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей виключно державними кадастровими реєстраторами Держгеокадастру та його територіальних органів, включеними до переліку державних кадастрових реєстраторів, якими в умовах воєнного стану в Україні здійснюються повноваження, визначені Законом України «Про Державний земельний кадастр», який затверджується Держгеокадастром за погодженням з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
  2. Затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до Державного земельного кадастру.
  3. Врегулювання в умовах воєнного стану в Україні надання відомостей з Державного земельного кадастру – у визначених Законом випадках це зможуть зробити адміністратори ЦНАПів або уповноважені посадови особи місцевого самоврядування, які пройшли стажування у сфері земельних відносин.
  4. Запровадження обмежень щодо оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану в Україні, зокрема через Публічну кадастрову карту.
  5. Врегулювання питання надання доступу в умовах воєнного стану в Україні до Державного земельного кадастру користувачам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року, та інших користувачів, які такого доступу не мали.
  6. Надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру про координати поворотних точок меж об’єктів Державного земельного кадастру надається через офіційний вебсайт Держгеокадастру у порядку, визначеному законодавством лише державним кадастровим реєстраторам, а також особам, які в установленому законом порядку внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів і уповноважені на виконання під час дії воєнного стану в Україні на відповідних територіях обстежувальних, вишукувальних, топографо-геодезичних робіт, у тому числі для складання документації із землеустрою.
  7. Можливість підтвердження сплати адміністративного збору скрінкопією платіжного документа.
Джерело

Теґи