Таких юудинків тисячі.
Фото: remmo.lviv.ua
У 2024 році планують запустити програму капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, пошкоджених через російську агресію, повідомив віцепрем’єр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Інтерфакс-Україна.
«Наші основні цілі на 2024 рік – продовження житлових програм (…) Розпочнемо програму капремонтів для суттєво пошкоджених багатоквартирних будинків, яких у нас, на жаль, тисячі на тимчасово окупованих, деокупованих і підконтрольних територіях, де Росія щоденно обстрілює наші міста», – розповів віцепрем’єр на форумі «Україна. Рік 2024» у неділю.
За його словами, також завершується пілотний проєкт з обстеження пошкодженого житла в Мелітополі для подальшого масштабування програми «єВідновлення» на тимчасово окуповані території.
Як повідомлялося, в Україні 10 травня 2023 року стартувала програма «еВідновлення», у межах якої компенсацію до 200 тис. грн на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, у яких є відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал «Дія». З грудня розпочато виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості – максимум 350 тис. грн для квартири і 500 тис. грн – для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло почнуть отримувати українці, які відремонтували його власним коштом.
Із 1 серпня 2023 року в «Дії» стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйновано через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. З 27 грудня 2023 року розпочалася видача житлових сертифікатів у «Дії».
Раніше повідомлялося, що для модернізації будинку в Солом'янському районі, куди потрапила ракета, залучать міжнародних донорів.
- 126 переглядів