Реєстрація /

Майже півтори тисячі історичних будівель у Києві можуть зруйнувати

Вони поки не захищені законом.

На розгляді Міністерства культури і інформаційної політики України знаходиться подання щодо внесення 1 469 об’єктів до Реєстру культурної спадщини. Вони, на жаль, досі не включені до зазначеного реєстру – через таке зволікання існує загроза, що місто може втратити дані пам’ятки.

За словами депутатки Київської міської ради, членкині постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Зої Ярош, наразі режим збереження, використання об’єктів культурної спадщини регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини» в якому відсутні чіткі та дієві механізми врегулювання питань реставрації та збереження будинків, які належать до пам’яток архітектури.

«Для того, щоб надійно захистити від знищення цінні пам'ятки архітектури потрібно розпочинати зі змін на рівні законодавства. По-перше, чітко на законодавчому рівні потрібно врегулювати питання щодо збереження пам’яток архітектури, щоб змусити власника пам’ятки про неї дбати. І по-друге, підвищити розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Фахівці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА свого часу підготували пропозиції щодо нової редакції закону, відповідно до якої штрафи за недбале ставлення до історичних будівель мали суттєво зрости. Адже наразі штрафи насправді мізерні 1,7 тисяч гривень для фізичної особи, для юридичної – від 17 тисяч грн. Для забудовника – це копійки», – зазначила Зоя Ярош.

Депутатка додала, що нарешті Міністерство культури і інформаційної політики України затвердило історико-архітектурний опорний план, якій знаходився на розгляді півтора року.

Стаття по темі: Земельний податок в 2021 році: коли і скільки сплачувати власникам землі

Раніше киянам розказали, що вже зробили на Подільському мосту.

Джерело

Теґи