Реєстрація /

Киянам пояснили нюанси оплати банківською картою за проїзд

За двох людей можна оплатити однією карткою.

В метро, як і раніше, можна сплати банківською карткою одразу за кількох людей. Така можливість була реалізована з початку впровадження оплати банківською карткою за проїзд.

Про це повідомили у КМДА.

З оплатою проїзду банківською карткою безпосередньо в рухомому складі наземного громадського транспорту ситуація інша. З моменту реалізації оплати банківською карткою в наземному транспорті, а саме, безпосередньо в салоні рухомого складу, нею можна було сплатити лише одну поїздку.

Так, в автобусах і тролейбусах оплатити кілька поїздок за кількох людей поки що можна лише з транспортної карти або ж придбавши для друга QR-квиток.

«Одне з поширених питань, які нам задають – чи зможе пасажир проїхати у транспорті, якщо на банківській картці відсутні гроші під час першої валідації? Відповідаємо – так, але в такому випадку баланс на картці піде в мінус, і система спише кошти, як тільки гроші з’являться на картці», – також пояснили спеціалісти Департаменту.

Нагадаємо, що з 4 жовтня в наземному громадському транспорті кошти за проїзд у разі оплати банківською карткою будуть списуватися після кожної другої поїздки за день, або, якщо пасажир здійснив лише одну поїздку за день – кошти за цю поїздку спишуться ввечері, після 21:00.

Як пояснили в Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій, кошти будуть списуватись після кожної другої поїздки. Тобто:

  • 1 поїздка – система не знімає кошти.
  • Друга поїздка – система знімає гроші за першу і другу.
  • Третя поїздка – система не знімає кошти.
  • Четверта – система знімає гроші за третю і четверту. І так далі.

Якщо пасажир не здійснить парну поїздку до вечора, списання за непарну відбудеться після 21:07.

Якщо друга поїздка відбувається після 22:00, система протягом наступного дня буде чекати на ще одну поїздку, щоб списати кошти за дві одразу. І якщо не дочекається – спише гроші знову після 21:00.

«Сам шлях оплати залишається незмінним, це не новий спосіб валідації чи оплати. Змінюється лише час списання грошей з картки. Що є частим при оплаті деяких сервісів, товарів, чи, наприклад, готелів – коли гроші списуються не в момент оплати, а пізніше. Це розповсюджена практика у світі для оптимізації зайвих витрат на оплату кожної окремої транзакції», – підкреслили в Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій.

Раніше повідомлялося, що оплата за проїзд у столичному громадському транспорті стягується за кожні 2 поїздки разом.

Джерело