В області визначено 89 потенційних локацій для влаштування когенерації.
Фото: kyivvlada.com.ua
Київщина активно продовжує роботу з облаштування когенераційних установок в громадах. На сьогодні в регіоні функціонує 11 когенераційних установок загальною потужністю понад 23 МВт. Вони вже працюють декілька років та довели свою ефективність. Найближчим часом в окремих громадах відбудеться пробний запуск ще кількох нових установок.
Про це йдеться у повідомленні начальника Київської ОВА (ОДА) Руслана Кравченка.
«Це сучасні рішення, що забезпечують стале енергопостачання та розвиток розподіленої генерації. Це не лише про технології, а про посилення нашої енергетичної незалежності, що особливо важливо в умовах постійних обстрілів та загрози з боку агресора», – розповів начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Він побував у одній із громад області, де готується до запуску когенераційна установка потужністю 1,5 МВт електроенергії та 1,8 МВт теплової енергії, а також парова турбіна потужністю 2,5 мВт. Це дозволить забезпечити теплом понад 100 багатоквартирних будинків цієї громади, 24 бюджетні установи, низку гуртожитків. Надлишок виробленої електроенергії буде віддаватися в загальну мережу.
Загалом в області визначено 89 потенційних локацій для облаштування когенерації. Вже підписані Меморандуми з громадами та інвесторами щодо встановлення на 33 локаціях когенераційних установок потужністю близько 80 МВт. Вони будуть розташовані в 11 громадах області.
Ще 16 локацій, визначених в Бучанській громаді для установок потужністю близько 20 МВт, опрацьовується інвесторами. Також триває робота із залучення інвесторів для реалізації проєктів когенерації на інших локаціях.
Нагадаємо, що у 2024 році в Києві житлові будинки отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії. Це генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції тощо. Загалом протягом 2023-2024 року місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання.
- 56 переглядів