Закон несе суттєві корупційні ризики.
Фото: bigkyiv.com.uа
Мер Києва Віталій Кличко та голови більшості депутатських фракцій Київської міської ради звернулись до Президента України щодо накладання вето на проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (реєстр. номер 5655) та повернення його на доопрацювання до Верховної Ради України.
У зверненні наголошується, що одним з найбільших здобутків України за часи незалежності є реформа з децентралізації.
«Сьогодні особливого значення набуває саме розвинене та ефективне міське самоврядування, яке в Україні має славетну історію ще з часів упровадження Магдебурзького права у XIV сторіччі. Натомість, норми ухваленого законопроєкту прямо суперечать основним принципам місцевого самоврядування, позбавляють громади, як повноважень, так і важливих механізмів контролю за містобудівними процесами в містах. А отже – породять хаос і невизначеність, призведуть до численних зловживань та посилення протистояння громади та забудовників, відводячи органам місцевого самоврядування виключно роль спостерігачів у цьому процесі», – зазначив мер столиці, голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
Як зазначається у зверненні, прийнята редакція вищезазначеного законопроєкту суперечить задекларованій меті законопроєкту та потребує суттєвого доопрацювання.
Чинною редакцією проєкту знищується ідея електронної системи регулювання містобудування, також він легалізує та стимулює самовільне будівництво. Крім цього монополізується допуск на ринок, а виключно державна функція контролю та нагляду за забудовниками передається приватним компаніям.
Також цей законопроєкт легалізує незаконне будівництво, здійснене до набрання чинності цим проєктом. Окремі положення законопроєкту не узгоджуються з нормами Конституції та законів України, а також не враховують правову позицію Конституційного Суду України, викладену у відповідних рішеннях.
Зазначимо, Асоціація міст України та ціла низка інших громадських організацій і засобів масової інформації вийшли із заявою про недоцільність прийняття законопроєкту в чинній редакції та його можливі згубні наслідки для розвитку місцевого самоврядування в цілому і системи містобудування зокрема, а також обов’язкового врахування пропозицій громадськості, що були подані на розгляд профільного комітету Верховної Ради України.
Раніше повідомлялося, що кількість угод купівлі-продажу нерухомості скоротилася 4,6 раза з початку повномасштабної війни.
- 275 переглядів