Реєстрація /

Київ отримав першу партію – 30 нових сучасних пасажирських автобусів

Загалом місто має отримати 85 автобусів, придбаних за кошти кредитної позики ЄІБ у розмірі 18,5 млн євро

Київ отримав першу партію – 30 нових сучасних пасажирських автобусів, придбаних у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». 20 із них сьогодні вийшли на міські маршрути. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Київ отримав першу партію – 30 нових сучасних пасажирських автобусів. 20 із них сьогодні вийшли на міські маршрути. Ще 10 прибули до столиці минулими вихідними та після проходження необхідних процедур також розпочнуть роботу на лінії. Київ отримав ці автобуси в межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». До кінця цього року очікуємо прибуття ще 30. А загалом місто має отримати 85 автобусів, придбаних за кошти кредитної позики ЄІБ у розмірі 18,5 млн євро», – розповів Віталій Кличко.

Він повідомив, що це 12-метрові низькопідлогові автобуси, обладнані пандусом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. З інформаційними табло, системою кондиціонування й опалення, камерами відеоспостереження, системою озвучення зупинок, енергоощадним LED-освітленням і тонованим склом.

«Це черговий крок до оновлення громадського транспорту столиці, підвищення його доступності. Комфорту й безпеки киян та гостей міста», – підкреслив Віталій Кличко.

Новий транспорт курсуватиме на маршрутах у різних районах міста. Зокрема, на 24, 62, 110 та 119 маршрутах.

Раніше повідомлялося, що у новобудовах передбачатиметься соціальна складова від забудовника: частина квартир буде доступною для родин, які втратили домівки через війну або потребують додаткової підтримки. На цьому наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час робочої поїздки в Ірпінь.  

Джерело