Реєстрація /

Європейські міста підписали декларацію про допомогу у відбудові міст в Україні

Україну допоможуть відновити після перемоги.

Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України.

Так, за словами голови АМУ Віталія Кличка, вже є європейські країни та міста, що заявили про підтримку конкретних українських міст у їхній відбудові та відновленні. Гданськ, наприклад, готовий допомагати Маріуполю, Малага та Плотськ – Житомиру, Гамбург – Києву, Вільнюс – Бородянці, Бонн – Ірпеню, Бергамо – Бучі, Йокогама – Одесі, Нью-Йорк, Бостон, Нюрнберг – Харкову. Тайвань спрямовує кошти на відновлення інфраструктури п’яти українським містам – Харкову, Чернігову, Миколаєву, Запоріжжю та Сумам.

«Це все – прямі відносини міст, реальна співпраця. Наше подальше завдання – реалізувати всі напрацювання, об’єднатися не тільки проти агресора, але й у створенні майбутнього України. Та спільними зусиллями зробити українську державу успішною та сильною», – додав Віталій Кличко.

Також мер Києва висловив сподівання, що звернення України та звернення європейських друзів щодо підтримки України в отриманні статусу кандидата на членство в ЄС сприятиме ухваленню такого рішення вже в липні цього року.

Стаття по темі: Компенсація за втрату житла – кому і як надаватимуть допомогу

«Дякую вам за участь та за ефективну роботу для того, щоб українські громади ефективно відновилися після нашої Перемоги. Щоб Україна стала сильною і заможною. Щоб її громадяни мали всі можливості для розвитку та комфортного життя на своїй Батьківщині. Попереду у нас багато планів та дій для їх втілення. Для цього, зокрема, ми сьогодні підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи. А також – Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Національною спілкою архітекторів України», – зауважив Віталій Кличко.

Джерело