Реєстрація /

Будинки в центрі Києва залишилися без опалення через відсутність договорів на постачання газу

Місто запропонувало план дій.

Попри запропоновані містом допомогу та реальні алгоритми вирішення ситуації окремі житлові будинки досі залишаються без опалення через відсутність договорів на постачання газу.

Про це повідомляє КМДА.

У переважній більшості випадків проблема підключення та постачання тепла в таких будинках виникла через неналежну підготовку до зими в частині врегулювання з боку приватних власників фінансової заборгованості за спожитий природний газ, а також незадовільне технічне обслуговування обладнання котелень.

Зазвичай зазначені будинки обслуговуються приватними компаніями від забудовника. До будинків, де досі існує проблема із постачанням тепла, зокрема, належить до ЖК «Дипломат-Хол» на вул. Жилянська, де опалення здійснюється від індивідуальної газової котельні. Тут створене ОСББ. У цьому випадку отримана відмова в укладенні договору на постачання газу через прострочену документацію, що стосується повноважень правління ОСББ. Новий склад правління обрано не було і до цього часу ОСББ не надало підтверджувальні документи, що давали б правову підставу для укладення угоди на постачання газу. Подальше споживання газу не на умовах ПСО (покладання спеціальних обов’язків), на жаль, призведе до зростання його вартості у кілька разів, про що правління ОСББ було поінформоване. Тому ОСББ має негайно вирішити питання укладання договору та надати для цього необхідну документацію, як того вимагає закон.

Також проблема існує в житлових будинках на вул. Тютюнника, 28-А та Лабораторному пров., 7. На кожному будинку є окрема індивідуальна котельня, що обслуговувалась приватними компаніями від забудовника. За спожитий природний газ утворилась заборгованість майже 2 млн грн.

Наразі мешканці обрали нову компанію. Однак чинний Закон України «Про теплопостачання» (стаття 22) чітко визначає, що борг за спожитий газ закріплений за обладнанням, тобто котельнями і його власниками. А саме співвласники будинку є власниками котелень. Для стабільного теплопостачання необхідно укласти нові договори на придбання природного газу з НАК «Нафтогаз». Для цього мешканці мають доручити новій компанії, яку обрали для обслуговування котелень, врегулювати питання заборгованості.

Це може бути механізм реструктуризації. Адже подальше накопичення боргів призводить лише до нарахування штрафних санкцій та лише погіршує фінансову ситуацію. Нагадуємо, місто для вирішення цих питань надає будинковим громадам правову, організаційну та методичну допомогу, однак ключове право та рішення залишається за мешканцями як єдиними співвласниками житлових будівель і власників обладнання котелень. Аналогічні ситуації мали інші ЖК, однак окремі з них уже вирішили проблему або у процесі її вирішення.

Нагадаємо, що питання ЖК «Патріотика», «Еврика» та «Патріотика на озерах» на Осокорках вирішать шляхом виконання умов Меморандуму.

Джерело