Реєстрація /

Як зміниться ДАБІ у 2021 році

Розглянули зміни.

Нову концепцію архітектурно-будівельного контролю та нагляду презентував перший заступник Міністра регіонального розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

«Будівельний ринок має розуміти, в якому стані він знаходиться зараз і як планувати 2021 рік. Починаючи реформу навесні – планували завершити її за пів року. Але станом на сьогодні, у запропонованому форматі її не вдалося завершити», – зазначив він. 

Нова структура почне свою роботу після того, як набере 30% працівників. Вона не буде дублювати ДАБІ. На період перехідного етапу виконуватиме функцію нагляду.

«За ці 2 місяці перехідного періоду ми маємо напрацювати та подати до ВРУ потрібний законопроект», – сказав він.

Василь Лозинський виділив ключові меседжі концепції:

-    Для реєстрації права на здійснення будівельних робіт пропонується декілька варіантів – самостійно через електронну систему, з залученням нотаріусів та органи місцевого самоврядування.
-    Для об’єктів стратегічно-державного значення архітектурно-будівельний контроль та введення в експлуатацію здійснюватиме держорган, що створюється (ДІАМ).
-    Об’єкти СС2, СС3 (наприклад, житлові комплекси, промислові об’єкти чи торгово-розважальні центри), у питаннях контролю та вводу в експлуатацію пропонується залучати приватні структури, вимоги до яких прописані законодавством, а їх акредитацію та контроль проводитиме Мінрегіоном.    

Органи місцевого самоврядування мають здійснювати контроль над незаконним будівництвом. Мінрегіон забезпечуватиме нагляд над усіма учасниками процесу, як за державною структурою, органами місцевого самоврядування та юридичними особами. 

На думку віце-президента КБУ Анатолія Беркути, у цій ситуації важливо чітко прописати повноваження приватних осіб. 

Стаття по темі: Київська інфраструктура: що реалізовано і що обіцяють зробити в 2019 році

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №1052 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві», який пропонує ввести і надавати перевагу новому методу нормування у галузі – параметричному.

Джерело