Поки сертифікація торкнеться державних будівель.

Будівлям хочуть видавати сертифікати. Фото: fb.ru
Мінрегіон спільно з експертним середовищем напрацював механізми підвищення енергоефективності вітчизняних будівель, які закладені в проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
Законопроект вводить вимоги до обов’язкової сертифікації не для всіх будівель, а тільки будівель державної власності та будівель, що підлягають відчуженню та передачі в оренду. Це є загальноприйнятою європейською практикою.
«Енергетична паспортизація та сертифікація розведені у часі внаслідок того, що виконуються на різних стадіях життєвого циклу будівель. Енергетичний паспорт існує вже 7 років є обов’язковим елементом проектної документації. Він складається для об’єктів нового будівництва та будівель, що підлягають реконструкції та капітального ремонту, на які згідно чинного законодавства повинна розроблятись проектна документація, що підлягає експертизі», – пояснили в Департаменті.
Енергетичний сертифікат, за словами фахівців, – це документ, який містить дані про енергетичні показники будівлі, яка вже експлуатується. Наявність цього документу є добровільною для будь-якої будівлі і тільки власник будівлі визначає для себе необхідність проведення енергетичної сертифікації. Тепер сертифікацію хочуть зробити обов’язковою для державних будівель.
Раніше повідомлялось, щоо економія енергоресурсів в Києві буде продовжуватись.
- 501 перегляд