Інклюзивність стала викликом для влади, громад і бізнесу

Гумор є одним з найефективніших, але при цьому недооцінених інструментів розбудови інклюзивного суспільства і доступного міського середовища. Про це сказала Наталія Гаріпова, авторка і продюсерка розважального інклюзивного тревелшоу «Відвал ніг, або All інклюзив» під час воркшопу, організованого компанією NUMO Development та Київською школою девелопменту.
Воркшоп «Інклюзивність у готелях: новий стандарт гостинності» за участі ветеранів та експертів був присвячений безбарʼєрності, в тому числі у готельній сфері. Згідно з офіційними даними, в Україні проживає 2,7 мільйона людей з інвалідністю. Щодня ця цифра збільшується. Це стало викликом для влади, громад і бізнесу, які мають створити доступний простір для кожної людини.
Під час роботи над шоу автори тревелшоу відвідали Буковель – за словами Наталії Гаріпової, найгірше місце за рівнем інклюзивності – подеколи тут навіть не знали, як коректно звернутись до людини з інвалідністю. На противагу вона навела пляж в Одесі, який виявився доступнішим за пляж у Барселоні. Ще один приклад безбарʼєрності в рекреаційній сфері – готель Melis. Цей проєкт реалізовує NUMO Development, що поєднує інклюзивність простору з екологічністю та сучасним дизайном.
Головний герой шоу «Відвал ніг, або All інклюзив» – протезований військовослужбовець Олександр Терен. Разом із друзями, сидячи у колісних кріслах, вони досліджують українські міста на безбар’єрність. Одинадцять випусків шоу зібрали на YouTube 44 млн органічних переглядів.
«Я вважаю, що в кожен соціальний проєкт треба додавати гумор, і тоді вдасться залучити людей. Ми ж його недооцінюємо… Тема безбарʼєрності зрушила з мертвої точки. І, головне, ми змінили образ ветерана і людини з інвалідністю. Що це не як в колишньому Радянському союзі людина з гармошкою, а сексуальний, розумний, молодий хлопець або дівчина з інвалідністю», – сказала Наталія Гаріпова.
Учасники воркшопу обговорили проблеми безбарʼєрності в Україні, найпоширеніші помилки у комунікації з людьми з інвалідністю, інклюзивність як конкурентну перевагу міст та бізнесу, міжнародні стандарти інклюзивності та вимоги національного законодавства у цій сфері, розвінчали міфи про інклюзивність та поділились успішними кейсами соціальних проєктів.
На заході також виступали Вікторія Тітова - CEO урбан-бюро Big City Lab та Тетяна Морозова - CEO та co-founder TEMO Hotel Design, PhD з архітектури. Участь у заході взяли люди з інвалідністю, учасники бойових дій, а також представники Superhumans Center, що займається протезуванням, реабілітацією, реконструктивною хірургією та психологічною підтримкою людей, постраждалих внаслідок війни.
- 44 перегляди