Окупанти зруйнували 14 мільйонів квадратних метрів житла.
Фото: nv.ua
Українці вже подали понад 200 000 заявок на відшкодування зруйнованого/пошкодженого житла. Всього зафіксовано 14 млн кв. м зруйнованого житла. Пошкоджено, за оцінками Київської школи економіки, 35 млн кв. м житла.
Такі дані навела під час конференції депутатка ВР Олена Шуляк. За її даними, найбільше постраждали Донецька, Харківська і Київська області.
Загалом зараз 498 тисяч українців стоять в різних чергах на отримання житла. Близько 50 000 — військові.
«Ми сьогодні приділяємо цим людям надзвичайну увагу, — закцентувала Олена Шуляк, — адже самі від них залежить наше майбутнє».
350 000 сімей живуть в гуртожитках та комунальних квартирах. Також зафіксовано, що порядку 700 000 сімей орендують житло. І ця цифра занижена, адже ринок оренди залишається в «тіні».
Політика відновлення міст загалом та відбудови житла, за словами Олени Шуляк, має врахувати як попередньо не вирішені проблеми, так і нові виклики.
Необхідно також в цьому питання врахувати необхідність укриттів і бомбосховищ, забезпечити енергоефективність як нових, так і існуючих будівель (адже енергоефективність — це частина енергетичної безпеки. Україна більше ніж втричі сьогодні витрачає енергоносіїв на побутові потреби на 1 кв.м, ніж країни ЄС).
Раніше повідомлялося, що ЦНАПи відновили прийом документів для реєстрації прав на нерухомість.
- 173 перегляди