Реєстрація /

У Києві замінили та зробили капремонт 500 ліфтів у житлових будинках

У поточному році планують замінити або відремонтувати 125 підйомників.

За останні шість років у столиці в межах міської програми співфінансування «Капремонти» виконали капітальний ремонт або повну заміну 500 ліфтів у багатоквартирних житлових будинках. У поточному році планують замінити або відремонтувати 125 підйомників. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час інспекції таких робіт у будинку на вулиці Прирічній в Оболонському районі.

«Якісне ліфтове обладнання – недешеве, адже йдеться про безпеку, надійність і довготривале використання. Крім того, ми здійснюємо не просто заміну, а модернізацію – оснащення будинку більш ефективними й економними з погляду споживання електроенергії підйомниками. Обладнання від різних виробників компонується в цілісний комплекс. Здебільшого це устаткування з Італії, Туреччини, Німеччини. Однак є елементи й українського виробництва, чия якість не поступається закордонним. Ліфти тут уже оснащені приладами частотного регулювання, що дасть змогу вполовину зменшити споживання електроенергії», – розповів Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що в Києві діють 5 механізмів підтримки багатоквартирних житлових будинків: конкурс «70/30», відшкодування вартості незалежних джерел живлення, програма «Капремонти», Револьверний фонд і разова фінансова допомога новоствореному ОСББ.

«Місто пропонує різні інструменти допомоги, щоб ними скористатися могли мешканці усіх категорій будинків, незалежно від того, чи є у вас ОСББ. Наприклад, програмою «Капремонти», запровадженою ще 2020 року, вже скористались мешканці 899 будинків. Серед них – будинки ОСББ і ті, що обслуговуються керуючими компаніями або іншими управителями», – підкреслив заступник голови КМДА.

За його словами, «Капремонти» мають гнучку пропорцію фінансової участі мешканців, тобто співвласників будівель, в розрізі різних видів робіт.

«Наприклад, для енергоефективних заходів це 70/30, де 70% вартості оплачує місто, а 30% – мешканці. Якщо роботи передбачають капремонт чи повну заміну ліфта, місто бере на себе 95% коштів, а люди інвестують лише 5%. Саме такий підхід дозволяє забезпечити лояльну фінансову участь жителів, адже ліфтове обладнання та його заміна чи реконструкція вартує чи не найдорожче. Загалом за 5 років дії програми «Капремонти» місто спрямувало на різні види капітальних ремонтів, які були пріоритетними для людей, понад 1,1 млрд грн, а кияни – 93,4 млн грн», – зазначив Петро Пантелеєв.

Раніше повідомлялося, що міст на Видубичах готують до ремонту.

Джерело