Реєстрація /

Для багатоквартирних будинків столиці діють чотири програми, що дають змогу підвищити енергостійкість (умови, як скористатись)

Програми допоможуть в умовах вимкнення електроенергії.

У столиці діють чотири механізми для багатоквартирних будинків, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи чи обладнання безперебійного живлення. Нині таким механізмом може скористатись кожен будинок, незалежно від того, чи є там ОСББ або ЖБК. Необхідну інформацію про зазначені механізми, умови участі та контакти, за якими можна отримати консультацію, можна знайти на сайті teplo.org.ua. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У Києва для будинкових громад працює програма для ОСББ та ЖБК «70/30%», програма «Капремонти» (для всіх без винятку будинків), компенсація незалежних джерел електроенергії та Револьверний фонд, що надає доступні позики та кредити багатоквартирним будинкам. Цього року за програмою компенсації ми втричі збільшили суми відшкодування на придбання генераторів чи сонячних станцій, особливо для будинків великої поверховості. Зараз місто відшкодовує 75% вартості придбаного обладнання, утім не більше 100 тис. грн – для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис. грн – для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис. грн – для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з котельнями», – розповів він.

Петро Пантелеєв нагадав, що столиця, як і вся країна, продовжує працювати в умовах дефіциту електроенергії.

«Попри те, що зараз питання стабілізаційних відключень стоїть не так гостро, варто пам’ятати про підготовку будинків до роботи взимку, зокрема з урахуванням можливих відключень. Першочергово йдеться про ті будинки, для яких відключення світла суттєво впливають на роботу систем життєзабезпечення: насосів підкачки води, опалення, ліфтів, освітлення місць загального користування. Усі будинки можуть отримати допомогу від міста», – підкреслив заступник голови КМДА.

Раніше повідомлялося, що Уряд ухвалив рішення щодо надання можливості іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через відокремлені підрозділи та постійні представництва, набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів. Про це повідомляє Мінінтеграції.

Відповідні зміни вносяться до постанови КМУ № 314 від 13 березня 2022 року.

Вони стосуються будівництва об’єктів, які належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) класами наслідків.

Джерело