Вартість додаткового метра виросла майже в два рази
Платіж за додатковий метр становитиме 24 грн. Фото: bigmir.net
Зростання мінімальної зарплати може бути не лише гарною новиною. Як мінімум, для власників великих квартир і будинків, адже зростання соціальних стандартів безпосередньо впливає і на розмір податку на нерухомість. Скільком киянам потрібно буде платити податок у 2018 році, до яких сум потрібно себе готувати і кому платити не доведеться, з'ясовував 100realty.ua.
Тисячі киян будуть платити податок на нерухомість
Як повідомили в Головному управлінні ДФС Києва, протягом 2017 року, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, сформовано 34 тис. 526 податкових повідомлень-рішень на загальну суму 73 млн. 800 тис. грн. Із зазначеної суми до бюджету надійшло 32 млн. 700 тис. грн.
«У 2018 році прогнозована кількість сформованих податкових повідомлень-рішень складатиме 40 тис.», – повідомили 100realty.ua в ДФС.
Очікувати ці повідомлення слід до 1 липня, а оплатити податок потрібно буде протягом 60 днів. При цьому, в разі несплати буде нараховано штраф в розмірі 20% від суми нарахування та пеня за кожний день прострочення платежу.
Тому навіть якщо повідомлення-рішення не прийшло до вас поштою, хоча за вашими розрахунками податок вам все ж повинні нарахувати, експерти радять самим звернутися в ДФС і уточнити, чи є по вам рішення про нарахування, щоб в результаті не довелося платити штраф і пеню.
Ставка податку істотно зросла
Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням місцевої влади і не перевищують 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. До речі, в 2017 році мінімальна зарплата становила 3 тис. 200 грн.
«Щоб дещо «пом'якшити» податковий ефект від такого значного підвищення мінімальної зарплати законодавець запропонував застосовувати до ставки понижуючий коефіцієнт 0,5. Київрада вирішила застосовувати коефіцієнт 0,75. Тому, в цьому році платіж за додатковий метр становитиме 24 грн., що майже в два рази більше платежу, який сплачувався минулого року», – говорить Олександр Бородкін, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», керівник практики «Будівництво та нерухомість».
Для порівняння, у 2017 році ставка податку відповідно до рішення Київради була встановлена в розмірі 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Іншими словами, за 1 кв. м, платили 13 грн. 78 коп, оскільки мінімальна зарплата становила 1 тис. 378 грн.
Таким чином, у 2017 році за квартиру загальною площею 100 кв. м, потрібно було заплатити 551 грн. 20 коп. податку на нерухомість. У 2018 року власники цієї ж квартири поповнять державну скарбницю на 960 грн.
«Пільгові» квадратні метри: хто не платить податок на нерухомість
Законом передбачена пільгова площа нерухомості, за яку не потрібно платити. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.
Платити податок не доведеться власникам житлової та нежитлової нерухомості, площа якої не перевищує:
• 60 кв. м – для власників квартир;
• 120 кв. м. – для власників будинків;
• 180 кв. м – для різних типів об'єктів нерухомості, в тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності платника податку кількох об'єктів, в тому числі їх частин).
Наприклад, якщо особа володіє квартирою площею 61 кв. м, то їй доведеться заплатити податок за 1 «зайвий» квадратний метр. Для власника столичної нерухомості ставка складе 24 грн.
До того ж, податок не потрібно платити з об'єктів нерухомості, що належать державі або територіальним громадам, дитячих будинків сімейного типу; об'єктів житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам; дітям, позбавленим батьківського піклування; дітям-інвалідам, яких виховують одинокі батьки; гуртожитків; промислової нерухомості; нерухомості, що використовується в сільськогосподарській діяльності; об'єктів нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів і їх підприємств; храмів; дитячих садків.
Юлія Василенко, 100realty.ua
- 8828 переглядів