Реєстрація /

Киян закликали викликати поліцію при виявленні випадків спалювання листя

Спалювання листя шкідливе.

Спалювання листя та сміття є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення штрафів від двадцяти (340 грн.) до ста (1700 грн.) неоподаткованих доходів громадян.

Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

Він закликав киян при виявленні правопорушників звертатися до органів Національної поліції (за телефоном 102).

«Ми ще раз нагадуємо киянам, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Нерідко разом із листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. Закликаємо відповідні служби запобігати спалюванню листя не лише в парках та скверах, а і на прибудинкових територіях, адже у тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання», – зазначив Мальований.

Спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту. Найбільш дружнім до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування, яке дає змогу використовувати опале листя з користю.

Стаття по темі: На велосипеді столицею: де побудують нові велодоріжки в Києві

Раніше повідомлялося, що тепер у режимі онлайн можна дізнатися про те, наскільки забруднене повітря в тому чи іншому районі Києва, як коливається кількість шкідливих речовин у залежності від напрямку вітру та погодних умов. Все це можна відслідковувати за допомогою платформи моніторингу якості повітря. Фахівці моніторять ситуацію і фіксують дані на 10 локаціях в усіх районах столиці, у майбутньому мережу незалежних вимірювальних станцій розширять.

Забір повітря здійснюється щоденно. Аналізують його за 8 показниками:

  • формальдегід (CH₂O)
  • діоксид азоту (NO₂)
  • чадний газ (CO)
  • кисень (O₂)
  • вуглекислий газ (CO₂)
  • температура повітря
  • вологість
  • атмосферний тиск.

Цим сервісом також можуть користуватися контролюючі органи, що опікуються екологічною ситуацією у місті.

Крім того, рівень забруднення атмосфери в Києві в середньому скорочує життя жителів української столиці на 0.9 року. Такі дані демонструє інтерактивна карта забруднення повітря, створена співробітниками приватного дослідницького університету Чикаго.

Джерело