Реєстрація /

В Україні попередили сотні незаконних дій з нерухомістю


Запрацювала антирейдерська комісія.

Завдяки оновленню складу антирейдерської комісії, повного перезавантаження її роботи, зміни системи контролю в сфері державної реєстрації та складу суб’єктів, було скасовано сотні незаконних реєстраційних дій.

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

«Ми продовжуємо повертати законним власникам майно та права на бізнес, нам вдалося у значній мірі зменшити кількість випадків протиправного позбавлення власників їхніх прав, про це свідчить статистика надходження скарг на дії державних реєстраторів», – повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

За її словами, новий склад антирейдерської комісії ретельно розглядає кожну скаргу на дії державних реєстраторів та захищає людей, які стали жертвами рейдерських захоплень за останні роки. Головним результатом є зменшення корупційних ризиків та забезпечення прозорості діяльності комісії.

Як борються з рейдерсвом у сфері нерухомості в Україні: 

  • виключено акредитовані суб’єкти з числа суб’єктів, що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації, 
  • змінено кваліфікаційні вимоги до державних реєстраторів, 
  • підвищено відповідальність за порушення в цій сфері, 
  • встановлено диференціацію санкцій. 
  • доступ державного реєстратора до державних реєстрів здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації. 
  • припинено діяльність реєстраторів групи найбільшого ризику – тих, які були головними виконавцями рейдерських дій в державних реєстрах.

«Дані заходи значно зменшили кількість шахрайських дій з юридично значущими даними та знизили кількість рейдерських атак на бізнес. Це – позитивний сигнал для українського бізнесу та міжнародних інвесторів, ще одне підтвердження того, що після кардинальних змін у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнес в Україну можна буде інвестувати кошти без остраху, що твій бізнес або власність можуть забрати у будь-який момент», – зазначила заступник Міністра.

Перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець повідомив, що для захисту від випадків несанкціонованого втручання в роботу програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запроваджено додаткову автентифікацію з використанням – Google-ідентифікації.

«Тепер підтвердження рішення державного реєстратора відбуватиметься за допомогою додаткового методу ідентифікації користувача з використанням одноразового пароля. Цими змінами ми забезпечили додатковий захист від несанкціонованого втручання до державних реєстрів», – зауважив Євгеній Горовець.

Стаття по темі: Як безкоштовно приватизувати квартиру або кімнату в гуртожитку в України: перелік документів та зразок заяви на приватизацію житла

Разом з тим було проведено аудит державних реєстрів незалежними експертами за підтримки проекту ЄС.

Раніше повідомлялося, що Київська прокуратура викрила ще одну групу «чорних реєстраторів», які вивели десятки об’єктів нерухомості з комунальної та приватної власності.

Стаття по темі: Фальшиві документи на нерухомість: як зрозуміти, що з документами не все чисто

У період з 2011 по 2012 роки зловмисники, використовуючи інформацію ЖЕКів, підшуковували квартири, у яких тривалий час ніхто проживає чи відсутні  господарі, а також квартири з наявною заборгованістю з оплати комунальних платежів.

Джерело

Теґи