Реєстрація /

Українцям повідомили, куди звертатися у випадку шуму на сусідніх будівельних майданчиках

На будівельників можна скаржитися.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надали роз’яснення, в які інстанції/служби можна звернутися жителям будинків, які проживають поблизу будівельних майданчиків, щоб припинити несанкціонований шум на них.
 
Про це написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
 

 «Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови» сформульовано загальні норми допустимої гучності та визначено види шуму і їх рівень в децибелах, який не можна перевищувати. 
 
Парцхаладзе навів варіанти інстанцій або служб, куди можна звернутися для вирішення питання із завищеним шумом на будівельному майданчику:
1.    Виклик місцевої поліції.
2.    Звернення до місцевої державної адміністрації (стосується Києва) або до органу місцевого самоврядування.
3.    Звернення до Держспоживслужби.
4.    Звернення до контакт-центру міста.

«При написанні заяви до органів державної або місцевої влади можна зібрати підписи мешканців вашого будинку. Фахівці мають виміряти рівень шуму та зафіксувати порушення. В межах законодавства для порушників настає адміністративна відповідальність. Якщо ж будівельна організація або кафе на першому поверсі, або взагалі банально ваш гучний сусід продовжують ігнорувати ваші законні вимоги та приписи відповідальних органів, можете звернутись до суду з позовом про порушення ваших прав. Доказами можуть виступати всі ті документи, що ви зібрали на попередніх етапах боротьби – виклики поліції, свідчення сусідів, відповіді державних органів, результати медичних обстежень тощо (довідка від лікаря про факти порушення порушень сну, погіршення слуху, нервових розладів тощо)», – пояснив Парцхаладзе.  

Читайте також: Реєстрація місця проживання в Україні за новими правилами: як впливає на ринок нерухомості

Раніше повідомлялося, що  Мінрегіонбуд планує в 2019 році удосконалити законодавство в питанні добудови заморожених житлових будинків. Влада хоче подати до Верховної Ради законопроект. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, зараз проект знаходиться на фінальній стадії розробки.

Джерело

Теґи