Реєстрація /

Україна позбудеться фальсифікату на ринку будівництва

Закон запрацює на повну у 2023 році.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні проєкт Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС № 305/2011.

«Реалізація положень Закону дасть змогу подолати проблему масового фальсифікату на ринку будівельної продукції України, забезпечити дієвий ринковий нагляд за якістю будівельної продукції, створити умови щодо вільного обігу будівельної продукції на ринку України та ЄС, «розблокувати» вихід вітчизняним виробникам на європейський ринок будівельної продукції та збільшити залучення міжнародних інвестицій в Україну», – зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Проєктом Закону, зокрема, передбачено перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних матеріалів та виробів. Відтак, виробники матимуть зобов’язання декларувати показники будівельної продукції та надавати цю інформацію у вільному доступі.

Задля захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної для здоров’я та життя будівельної продукції органи державного ринкового нагляду здійснюватимуть заходи щодо обмеження, заборони, вилучення з обігу та/або відкликання продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Крім того, законопроектом встановлюються основні вимоги до будівель та споруд з точки зору безпеки, охорони здоров’я, довговічності, енергозбереження, охорони довкілля протягом усього її життєвого циклу ‒ від проектування до демонтажу.

Планується, що в повному обсязі нова, гармонізована з європейською, система надання будівельної продукції на ринку в Україні, запрацює у 2023 році після розробки та прийняття відповідних нормативно-правових актів.

За середньою оцінкою це близько кілька десятків документів.

Стаття по темі: Нацбанк дав прогноз по ринку нерухомості України: новобудови ризиковані для інвесторів, попит буде відновлюватися 2 роки

Для добудови та введення в експлуатацію інших об'єктів «Укрбуду» необхідна згода Кабінету міністрів на підписання договорів про передачу землі Міністерства оборони України. Це одна з 3 ключових проблем, які гальмують зведення довгобудів.

Джерело