Реєстрація /

Скільки кияни можуть заробити на домашній сонячній електростанції

Кияни встановлюють станції.

Мешканці столиці вже встановили 193 приватні станції, що перетворюють енергію сонця на електричну. Постачальник YASNO створив калькулятор прибутковості станції. Відтепер кожен споживач може розрахувати, яка потужність установки буде оптимальною саме для нього та скільки він зможе заробити.

Частину виробленої електроенергії просьюмери* столиці використовують на власні потреби, а надлишок продають у мережу за «зеленим» тарифом. 

У червні кияни згенерувати понад 314 тис кВт•год енергії і заробити за «зеленим» тарифом 1,6 млн грн. Всього ж за півроку 2020-го YASNO придбав у власників домашніх станцій регіону понад 915 тис кВт•год «чистої» енергії на суму 4,6 млн грн.

Лідери за кількістю установок – Дарницький район (40) та Голосіївський (32). 

Як розрахувати прибутковість сонячної станції:

1. Обрати область, де розташоване житло;
2. Зазначити приблизне споживання електроенергії за місяць;
3. Обрати бажану потужність станції.

В залежності від обраної потужності клієнт зможе побачити:

• скільки електроенергії станція згенерує за рік;
• скільки вдасться заощадити на електроенергії на власні потреби будинку;
• скільки власник станції заробить.

Таким чином можна зорієнтуватися, яка мінімальна потужність вам підходить. Тож результат надається опосередкованим з можливим відхиленням до 5%.

«Окупність домашньої сонячної станції складає в середньому 5 років. До того ж, такі станції можуть встановити не тільки приватні клієнти, а й ОСББ та бюджетні організації під компенсацію власних потреб, що є найбільш вигідним і простим рішенням», – зауважив директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Стаття по темі: Коронавірус і ринок нерухомості Києва: що відбувається і що буде далі

Раніше повідомлялося, що зима 2019/2020 була найтеплішою за останнє десятиліття. Це вплинуло на зменшення споживання природного газу для забезпечення міста теплом і гарячою водою. У цьому опалювальному сезоні Київтеплоенерго закупило 1,05 млрд куб. м газу на суму 5,5 млрд грн. Натомість у минулому сезоні було спожито 1,17 млрд куб. м загальною вартістю 8,7 млрд грн.

Джерело