Реєстрація /

Реанімувати застарілий житловий фонд Україна може вже за 20 років

Також потрібні зміни у законодавстві.

Щоб реанімувати застарілі житлові будинки в Україні, потрібні якісні зміни до законодавства та 20 років на їх реалізацію.

Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, в Україні понад 80% зношеного житла, з нього потребує негайної модернізації – 23%.

«Одним з рішень є комплексна реконструкція будинків. Другий варіант – це зніс та реновація нового житла. В Україні він майже не застосовувався, тому що коефіцієнт відшкодування за старе житло має становити 1,5. А значить, при переїзді в новий будинок повинні дати квартиру на 50% більше. Також це пов’язано з чинним законодавством, за яким знести об’єкт та збудувати на його місці новий можливо тільки за 100-відсоткової згоди мешканців. Цифра практично нереальна», – зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що в 2018 році в Мінрегіоні ініціювали зміни в законодавстві, врахувавши досвід країн Прибалтики, Польщі, Німеччини, де зводились будинки за подібними типами.

Основні пропозиції до змін:

–      Для реновації житла потребується згода більшості мешканців – 2/3 голосів від усіх;
–      Обстеження об’єкту проходять колегіально за участю експертів;
–      Відповідальним за роботи має бути тільки муніципалітет;
–      У випадку відселення з «хрущовок» нове житло в пусковому об’єкті надається людям у тому ж адміністративному районі, де вони жили, ходили в школу та лікарню. Квартири вже мають бути з оздобленням та готовими для завезення речей.

Наразі законопроект опрацьовується в Мінрегіоні з будівельною спільнотою, після чого буде направлений до Верховної Ради.

Стаття по темі: Купівля квартири у забудовника: безпечні і не дуже способи інвестування

Раніше повідомлялося, що густонаселені райони на околицях Києва потребують нових сучасних дитячих садків.

Також через відсутність детального плану території 5 років столична влада не можуе розпочати будівництво комунального дитячого садка на вулиці Академіка Вільямса в Голосіївському районі. На сайті Київради з'явилася петиція з проханням про доопрацювання ДПТ і початку будівництва дитсадка.

Джерело